ZAHRADA DOMU U PÁLKUJÍCÍ KOČKY V HORNÍ VIDIMI

Zahrada se nachází v prostoru bývalé zemědělské usedlosti, je tvořená obytným dvorem a užitkovou zahradou se sadem. Obytný dvůr je rámován budovami - obytným stavením, špýcharem se "sallou terenou" (venkovní kuchyní a společenským prostorem vázaným na zahradu) a stodolou, hranice jsou sevřeny do plných plotů a zdí, zajišťujících plné soukromí zahradního prostoru. Kostru zahrady tvoří staré původní stromy, mezi ně autoři vtělili obytnou terasu, koupací jezero, posezení pod pergolou, herní kout pro děti. Terasa se váže na obytný dům, přes léto je stíněna plátěnou plachtou a starou malebně pokroucenou třešní Nevěstou, z terasy se otvírá hlavní pohled do zahrady. Koupací jezero obtéká část dvora, na němž byla vybudována pergola s posezením, která tak získala charakter ostrova a je zázemím pro koupající, odpočinek u kávy a knihy a pro letní pozorování hvězdné oblohy.

Hranice dvora jsou lemovány keřovými výsadbami s bohatým lemem či podrostem trvalek a cibulovin, ústřední záhon podél špýcharu je tvořen buxusovými koulemi, hortenziemi, růžemi a dalšími trvalkami a cibulovinami, pozadí pergoly rámuje romantická zahrádka růží a levandulí, vstupy do objektů jsou decentně doplněny dřevěnými nádobami s hortenziemi.

Užitková zahrada navazuje na obytný dvůr za stodolou. Je tvořena ovocným sadem a kuchyňskou zahradou se skleníkem a zeleninovými záhony, v zahradě je kladen důraz na široký sortiment jedlých keřů - nechybí zde malá vinice, borůvky, maliny, ostružiny, rybíz, angrešt, šípek, špendlíky, aronie, josta. Zahrada za svou atmosféru vděčí malebným kulisám venkovské usedlosti, se kterou se snaží citlivě harmonovat.